Blog

Codzienne parkowanie

Jeśli chodzi o parkowanie pod blokiem, czasami możesz mieć wrażenie, że przypomina ono grę w krzesełka – miejsc parkingowych jest mniej niż samochodów. Dlatego w godzinach powroty z pracy
ustawienie samochodu na osiedlu wiąże się z zaciętą rywalizacją. Pół biedy, jeśli blok jest niewielki, a jego mieszkańcy znają się od dawna; zwykle w takich przypadkach powstają niepisane zasady odnośnie parkowania w wybranych miejscach. Jednak w przypadku dużych osiedli bez parkingów podziemnych oraz specjalnie wyznaczonych stref do parkowania może dochodzić do nieprzyjemnych sytuacji. Nie zawsze jednak uda nam się zaparkować samochód dokładnie tam, gdzie chcemy – zwykle kluczowe jest bliskie ustawienie auta w pobliżu wejścia do klatki czy okien mieszkania. Niestety, może się również zdarzyć tak, że zmuszeni będziemy przemierzać całe osiedle w poszukiwaniu wolnej przestrzeni. Jeśli taka sytuacja przytrafi się nam w piątek i planujemy leniwy weekend bez dalszych wypraw, warto postawić na pokrowce na samochód.

 

Dzięki nim zabezpieczysz swój samochód przed działaniem warunków atmosferycznych oraz przed zabrudzeniem przez ptaki. Nawet jeśli nie masz wówczas możliwości skontrolowania stanu auta z okien własnego domu, zyskujesz pewność, że Twój wóz jest odpowiednio zabezpieczony. Pokrowce są również wygodnym rozwiązaniem, ponieważ bezproblemowo możesz założyć je na samochód, a po ukończeniu korzystania złożyć i przechowywać w bagażniku, dzięki czemu znajdują się zawsze pod ręką. Dzięki temu możesz korzystać z nich także podczas wyjazdów czy zagrożenia silnymi opadami lub wichurami.