Blog

Przechowywanie samochodów zabytkowych

Zabytkowe auta są często oczkiem w głowie ich właścicieli; starannie pielęgnowane w czasie sezonu, po jego zakończeniu zostają odpowiednio przygotowane i konserwowane przed nadchodzącą zimą. Jednak nawet skrupulatna konserwacja i zabezpieczanie nie wystarczy, jeśli nie zadbamy o odpowiedni sposób garażowania. Choć zazwyczaj posiadacze zabytkowych samochodów są również właścicielami garażu lub innego pomieszczenia do przechowywania samochodu, to jednak w przypadku braku takiej możliwości należy zabezpieczyć samochód w inny sposób. Pokrowce na samochód to świetne rozwiązanie, jeśli musisz zadbać o swoje auto, a nie posiadasz odpowiedniej przestrzeni do garażowania.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pokrowce ochronią Twój wóz nawet wówczas, gdy będzie znajdował się na parkingu pod blokiem.

Z kolei w przypadku garażu jego właściciele często łączą go również z warsztatem lub składzikiem. Jeśli planujesz pozostawić swój samochód na całą zimę w garażu, zabezpiecz go przed kurzem i zanieczyszczeniami za pomocą pokrowca. W ten sposób nawet podczas wykonywania prac w garażu nie musisz się martwić o swój wóz. To także świetne rozwiązanie w przypadku wyjazdu w dłuższe trasy. Nie każdy hotel czy pensjonat oferuje parking zadaszony parking, a z kolei wyjazd na zlot miłośników zabytkowych aut oznacza zwykle dosyć polowe warunki. O ile nocleg pod namiotem nie jest niczym dziwnym, to jednak kurz i pył unoszące się w powietrzu oraz czynniki atmosferyczne mogą zaszkodzić nawet najlepiej dopieszczonemu samochodowi. Pokrowiec będzie zatem świetnym sposobem na zachowanie pięknego wyglądu i nienagannego lakieru.