Blog

Jak ułatwić sobie życie zimą?

Jeśli codziennie udajesz się do pracy samochodem, z pewnością znasz poranne trudności w okresie zimowym. Musisz doliczać zwykle kilkanaście minut na odśnieżanie samochodu i skrobanie
zamrożonych szyb. Brzmi znajomo? Z pewnością co roku testujesz nowe rozwiązania: specjalne płyny, zabezpieczanie szyb czy używanie nowoczesnych narzędzi do odśnieżania. Tymczasem możesz w prosty sposób zadbać o swój samochód zimą: odpowiednie pokrowce na samochód stanowią doskonałe zabezpieczenie przed śniegiem i mrozem. Jeżeli każdy poranek jest dla Ciebie walką z czasem i zwykle w pośpiechu nie zdążysz zjeść śniadania, bo musisz zająć się odśnieżaniem – postaw na pokrowiec, który łatwo i bezproblemowo zdejmujesz przed rozpoczęciem jazdy. Koniec z przemoczonymi rękawiczkami i mankietami koszul, z osypywaniem śniegu z maski i dachu o szóstej rano.

Wystarczy zabezpieczyć swój samochód za pomocą pokrowca

To także świetne rozwiązanie, jeśli planujesz chwilową przerwę od jazdy. Jeśli wyjeżdżasz na weekend albo przez kilka dni chcesz korzystać z komunikacji miejskiej, zabezpiecz swoje auto za pomocą pokrowca, by nie narażać go na szkodliwe działanie mrozu i wody. Długotrwałe mrozy mogą działać niekorzystnie na lakier, a stosowanie pokrowców minimalizuje takie ryzyko. Warto zwrócić uwagę także na kwestię soli wykorzystywanej do posypywania ulic. Bardzo często miesza się ona ze śniegiem i zabrudzeniami tworząc szkodliwe dla lakieru błoto. Korzystając z pokrowca zabezpieczasz zatem swój wóz również przed drobnymi uszkodzeniami i korozją.